Psychoterapeutická poradna

Poradna se opírá o zkušenosti pražského psychoterapeuta a poradce osobního rozvoje Ivana Oleniče.

Poradna nabízí radu či nasměrování:
a)lidem, kterým zatím nepomohlo nic a přesto nevzdali hledání
b) lidem, kteří se potýkají s fóbií či nutkavými obavami, popřípadě těm, kdo prožili traumatickou zkušenost
c) lidem, které zajímá problematika minulých životů

Uvodní článek k poradně Regresní terapie: Regresní terapie známá neznámá

Zeptat se ho na to, co Vás zajímá, nic nestojí. Odpověď Vás může inspirovat, popřípadě posunout dál v pochopení souvislostí.

   dotazy  hledání  položit dotaz

medulinek 06.5.14: Zvuky

Dobry den, je mi 31let a cca od 16ti let mi vadi nektere zvuky.takove jakoby dute tony - huceni v topeni, zapnuty motor v aute pod zavrenymi okny ( musi to ty okna jakoby tlumit), turovani motorek, hudba typu duc duc.cim jsem starsi tim je to horsi.vzdycky se mi hrozne rozbusi srdce, nastvu se nebo rozbrecim.ted mam problem, ze se nam takto schazi sousedi pod okny a ruzne se chechtaji a rvou a me to dostava do stavu nepricetnosti.dalo by se toto resit regresi?jenze co tam pak hledat v tom minulem zivote.dekuji za radu matyskova

07.05.2014 10:05   

Milá medulinek,
zvýšená citlivost, dokonce strach z některých zvuků, může přerůst až v tzv. akustikofobii. Váš problém je dlouholetý a určitě jste se s ním již naučila nějak zacházet, i když to není jednoduché. Hodně mi to připomíná strach malých dětí, kterým pomáhá pocit bezpečí u matky a postupné přivykání ohrožujícím zvukům jako přirozeným součástem našeho světa. U dospělého člověka některé zvuky narušují také pocit bezpečí a vyvolávají stres. Mohli bychom říci, že psychika je z nějakého konkrétního důvodu oslabená, neutužená. Ovšem chechtající a řvoucí sousedé pod oknem, to je silná káva i pro otrlé a nedovedu si představit, jak k tomu být netečný. Asi bych v tomto případě doporučil činit kroky k tomu, aby se to pod Vašimi okny nedělo!

Co hledat v tom minulém životě? Při regresi se hledá vše, co souvisí s takovými zvuky a prožívanými pocity. Takové události vyvolávají z paměti asociativní události, stále starší a starší. Až třeba k porodu, který mohl být pro rodícího se človíčka traumatizující a plný podobných zvuků. Ale to již fantazíruji, lepší je to zkusit osobně.
Přihlásit na tomto počítači trvale:
  Registrace
Poradny
Aktuální články
Soutěže na Dáma.cz
v součastnosti žádné soutěže neprobíhají.
Přehled všech soutěží
Nejživější diskuse
Recepty
RAJSKÁ OMÁČKA (od blazka)
Rychlý piškot na dort nebo ..
Rajčata a la Gaudí
Tiramisu
1100. sójový chlebíček od..

Přidat recept