Psychoterapeutická poradna

Poradna se opírá o zkušenosti pražského psychoterapeuta a poradce osobního rozvoje Ivana Oleniče.

Poradna nabízí radu či nasměrování:
a)lidem, kterým zatím nepomohlo nic a přesto nevzdali hledání
b) lidem, kteří se potýkají s fóbií či nutkavými obavami, popřípadě těm, kdo prožili traumatickou zkušenost
c) lidem, které zajímá problematika minulých životů

Uvodní článek k poradně Regresní terapie: Regresní terapie známá neznámá

Zeptat se ho na to, co Vás zajímá, nic nestojí. Odpověď Vás může inspirovat, popřípadě posunout dál v pochopení souvislostí.

   dotazy  hledání  položit dotaz

Jezinka696 01.8.16: Anorexie

Dobrý den,

zažila jsem dlouhodobý stres, který u mě pravděpodobně odstartoval poruchu příjmu potravy. Mívala jsem spíš štíhlou, pevnou postavu, chodila jsem cvičit, sportovala, jedla zdravě. Postupně jsem během posledního roku zhubla z 54/164 na 38 kg. Nejsem už žádná puberťačka, je mi 30 let. Stále bojuji s protichůdnými postoji k této skutečnosti. Říkám si, že nejsem žádná anorektička, jen jsem trochu vyhubla, ale trpím už únavou, nestojím o kontakty s druhými, ač bych pomoc potřebovala, často je mi zima, mám závratě, padá na mě malátnost a ospalost. Stimuluji se kofeinem, ale vše mi přijde příliš namáhavé. Dochází mi už síly. Mám problém strávit i polovinu běžné porce, jím jen opravdu po malinkých troškách. Není mi moc milé, že i přes obrovskou medializaci má většina lidí tak zkreslené představy o těchto problémech, soudí něco, co nechápou. Chtěla bych to dát do pořádku, jenže se bojím. Bojím se jídla, tloušťky- a hlavně jsem si taknavykla hladovět- nebyl čas, atd...,
že trocha jídla pro mě znamená ležet v posteli a hodiny trávit. Trpím otoky nebo naopak dehydratací, mám křeče ve svalech, dr. mi řekla, že mám nízké hladiny minerálů- sodíku, draslíku, fosforu... Nechci pochopitelně do nemocnice, ale někdy mám pocit, že tam fakt brzy skončím. Přijde mi trapné za někým přijít a říct, jaké mám problémy. Stále to omílám v hlavě a říkám si, za kým mám jít, co mám říct, přece si sama sobě nebudu diagnostikovat anorexii- je to trapné, když jsem pořád ještě tlustá a každý uvidí, že jsem, budu vypadat, jako pitomec. Tlustá anorektička. A tak se pořád nemohu rozhodnout. Jak sdělit, jaké mám problémy- a ty fyzické už jsou skutečně vážné- aby někdo pochopil, vážně je vzal a zároveň si nemyslel, že na anorektičku jsem tlustá?

21.10.2016 03:10   

Milá Jezinka696,
omlouvám se za velmi pozdní odpověď, z technických důvodů se mi nedařilo dostat do administrace.

K Vašemu dotazu tedy již jen velice krátce. To, co popisujete naplňuje opravdu všechny znaky anorexie a to, že se cítíte tlustá, na tom nic nemění. Z Vašimi obtížemi bez obav vyhledejte nejbližší psychiatrické pracoviště, nejlépe takové, kde se věnují poruchám příjmu potravy. Rozhodně to není trapné, ale v tomto stavu nutné! Nebojte se, netrapte se tím, jak máte sdělovat, jaké máte problémy. Na odborném pracovišti budou již ze zkušenosti vědět, jak Vám nejlépe pomoci.


  IVAN OLENIČ
 • narodil se v červnu 1964 v Praze.

 • Věnuje se terapeutickým postupům, které klienta vedou k hledání, nalézání a uvědomování si vlastní životní cesty.

 • Vychází z toho, že příčinou veškerých potíží v současnosti je nějaká konkrétní událost prožitá v minulosti.

 • Pracuje na adrese U Akademie 9, Praha 7 - Letná.

 • OBJEDNAT SE LZE NA TEL. 720.561.758

 • VÍCE TAKÉ NA:

 • http://www.psychoterapeuticky.cz
 • nebo

 • Minulé životy v regresní terapii


  Chci odpovědětPřihlásit na tomto počítači trvale:
  Registrace
Poradny
Aktuální články
Soutěže na Dáma.cz
v součastnosti žádné soutěže neprobíhají.
Přehled všech soutěží
Nejživější diskuse
Recepty
chlupaté knedlíky - 8 porc..
špagety se špenátem a kuř..
Pomerancovy dzem
0313. celozrnný chléb se s..
Cesto listkove, jednoduche (S..

Přidat recept