Poradna se opírá o zkušenosti pražského psychoterapeuta a poradce osobního rozvoje Ivana Oleniče.
Poradna nabízí radu či nasměrování:
a)lidem, kterým zatím nepomohlo nic a přesto nevzdali hledání
b) lidem, kteří se potýkají s fóbií či nutkavými obavami, popřípadě těm, kdo prožili traumatickou zkušenost
c) lidem, které zajímá problematika minulých životů
Uvodní článek k poradně Regresní terapie: Regresní terapie známá neznámá
Zeptat se ho na to, co Vás zajímá, nic nestojí. Odpověď Vás může inspirovat, popřípadě posunout dál v pochopení souvislostí.
Dobrý den.Potřebovala bych poradit.Z dětství se mi vybavuje že si ke mně do postele někdo lehal a sahal na mě.Od té doby mám odstup k mužům ale nejvíc ke svému otci.Stydím se před ním ukázat v plavkách.Postupně se mi přidali deprese,návaly paniky a strach z různých věcí.Moje sestra má podobné vzpomínky.Zjistila jsem to nedávno po tom co jsem se jí svěřila.Sestra má taky deprese a trpí poruchou osobnosti.Chtěla bych podstoupit regresní terapii ale nevím jestli je to vhodné k těm depresím co mám.Chtěla bych taky zjistit co se vlastně v dětství dělo a jestli by mi to mohlo pomoci k tomu abych se postupně zbavila všech psychických problémů.Sestra na to chtěla jít,ale doktor jí to nedoporučil.Myslíte že by nám to mohlo naopak pomoct? Předem děkuji za odpověd.
Milá BET,
omlouvám se za pozdní odpověď, z technických důvodů jsem nemohl vstoupit do administrace dotazů.
Ptáte se na to, zda by Vám pomohla regrese? V tomto případě to vnímám diskutabilně. Hrozí totiž nebezpečí tzv. falešných vzpomínek, které by pro Vás mohly mít nedozírné následky. Naznačujete, že Váš stav a stav Vaší sestry možná souvisí s otcem, což už může určovat Váš regresní zážitek. Přikláněl bych se tedy spíše ke klasické terapeutické práci s Vašimi stavy a v první řadě bych hledal způsoby, jak tyto stavy zvládat. Až se naučíte pracovat s panikou a strachem, mysl se rozvolní a bude se Vám lépe vybavovat Vaše dětství.