Sexuologická poradna

Zeptat se můžete na cokoliv, i když jste se dosud bály! A zeptat se mohou i pánové, třebaže se jistě nebáli. A kdybyste nenašli odpověď zde, zkuste www.sexualne.cz!

Tým odborníků TH kliniky pod vedením MUDr. Ondřeje Trojana.

Sexuologové, psychiatři a psychologové se pokusí odpovědět na každý váš dotaz.

Nic není hloupé, zeptat se můžete na cokoliv!

   dotazy  hledání  položit dotaz

martina1n 21.4.14: 0

Dobrý den,
je mi 22 let, jsem žena, ale vůbec se jako žena necítím, teda aspoň ne úplně. Co si pamatuju, tak snad nikdy jsem se necítila být ženou, ale ani mužem. Vždycky to bylo tak půl na půl. I když občas je doba, kdy se cítím být víc mužem, ale pak se to zas vrátí do rovnováhy mezi pohlavími. Vypadám jako žena, ale v představách a ve snech jsem skoro vždycky muž. Nevím jestli je to transexualismus, četla jsem o tom, že tito lidé to věděli už v dětství, že se cítí být jiným pohlavím, než je jejich tělo. Já vlastně nevím kdo jsem. I když nějaké náznaky v dětství tam byly, měla jsem hračky jako kluci, když jsem si hrála s přáteli na různé role, měla jsem mužskou roli i mužské jméno. Co se týče orientace, v tom mám jasno, jsem na ženy. Ale nevím jestli jsem muž nebo žena. Prosím o radu. Děkuji.

11.05.2014 09:05   

Dobrý den. Doporučuji vyhledat sexuologickou ambulanci a s lékařem vaše ambivalentní prožívání dvojí identity probrat. Občas se to stává, že není zcela snadné dobrat se jasnosti, zpravidla pomůže podpůrná psychoterapie.

Mgr. Zbyšek Mohaupt
za tým TH kliniky Mgr. Zbyšek Mohaupt

Nenašli jste odpověď na svoji otázku? Zkuste www.sexualne.cz


Chci odpovědětPřihlásit na tomto počítači trvale:
  Registrace
Poradny
Aktuální články
Soutěže na Dáma.cz
v součastnosti žádné soutěže neprobíhají.
Přehled všech soutěží
Nejživější diskuse
Recepty
Bábovka ze šlehačky bez v..
Francouzské brambory trochu ..
RAJSKÁ OMÁČKA
Řezy Margot
Jablkový závin

Přidat recept